Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kõrvarõngad

Kõrvarõngaste ajalugu küündib iidsetesse tsivilisatsioonidesse, nende kandmisel on läbi aegade olnud erinevaid tähendusi (nt kultuurilised, spirituaalsed) ja mitte alati pole nende kandmine olnud seotud iluga. Igapäevase moe- ja ilumaailma juurde on kõrvarõngad kuulunud juba sadu aastaid. Need on aksessuaarid, mis lisavad isikupära Sulle ja annavad viimase lihvi Sinu outfit’ile.

Kõrvarõngaste maailm on ääretult põnev ja selles maailmas orienteerumine võib olla esmapilgul keeruline kuna võimalused ja valik on meeletult suur. Kõrvarõngad võivad olla erinevat tüüpi, erinevast materjalist ja erineva kinnitusega, mistõttu võib ideaalsete kõrvarõngaste valik olla paras väljakutse. Tundub huvitav? Siis oodatud edasi lugema 😉

Kõrvarõngaste tüübid

Kõrvapealsed kõrvarõngad on kõige minimalistlikumad ja tagasihoidlikumad võrreldes teise kõrvarõngaste tüüpidega. Need võivad olla erineva kuju ja motiiviga aga olles kõrva peal ehk vastu kõrva, tõmbavad need vähem tähelepanu kui teised kõrvarõngad. Siia alla kuuluvad ka nööp-, polt-, naelkõrvarõngad (heal lapsel mitu nime). Üldiselt peetakse neid kõrvarõngaid kõige mugavamaks, mistõttu on need populaarsed ka laste ja meeste puhul. Pisikesi ja delikaatseid nööpkõrvarõngaid kasutatakse reeglina ka kõrvade augustamisel.

Rõngaskõrvarõngad on kõige klassikalisemad ringikujulised kõrvarõngad, mis sobivad igaühele. Need erinevad diameetri, paksuse ja kaunistuste poolest. Rõngaskõrvarõngad võivad olla varustatud ripatsiga, olles visuaalselt rippuvate kõrvarõngaste moodi.

Rippuvad kõrvarõngad on kõik sellised kõrvarõngad, millel on rippuvad detailid. Nendeks detailideks võivad olla ringid, piisad, lühtrid jt erineva kujuga elemendid. Nende näol on tegemist väga naiselike kõrvarõngastega, mis paistavad kahtlemata hästi silma.

Kettkõrvarõngad on pika ja peenikese rippuva ketiga kõrvarõngad, mille ühes otsas võib aga ei pruugi olla mõni kivi või muu kaunistus. Kettkõrvarõnga peenem ots pistetakse läbi kõrva ja kõrvarõngas jääb mõlemale poole rippuma.

Kõrvarõngaste materjalid

Kõrvarõngaid valmistatakse erinevatest väärismetallidest ja mitteväärismetallidest. Kaunis butiigist leiad kuld- ja hõbekõrvarõngad ning kullaga kaetud hõbekõrvarõngad.

Kõrge kvaliteediga luksuslikud kuldkõrvarõngad sobivad suurepäraselt igapäevaseks kandmiseks või eriliseks sündmuseks. Kuldkõrvarõngad on valmistatud punasest, valgest või kollasest kullast, mille hulgast leiad kindlasti omale meelepärase.

Kuldkõrvarõngad võivad olla kaunistatud erinevate teemantidega (nt briljandid, rubiinid, safiirid, granaadid jne) või kividega (nt tsirkoonid, ametüstid, topaasid jne). Erinevat värvi ja erineva lõikega teemandid ja kivid kombineerituna ehte disainiga annavad kõrvarõngastele kordumatult kauni ilme.

Enamik kuldkõrvarõngaid on prooviga 585, mis markeerib puhta kulla sisaldust ja seda on antud juhul siis 58,5%. Kuna kuld on liialt pehme väärisemetall puhtal kujul kõrvarõngastes kasutamiseks, siis ülejäänud osa sisaldab teisi metalle, andmaks ehetele vajalikku tugevust. 585 on ühtlasi kõige enimesinev kullaproov kõrvarõngaste puhul, mõnevõrra vähem esineb kõrvarõngaid prooviga 375 ja 750.

Elegantsed hõbekõrvarõngad sobivad samuti ideaalselt nii argi- kui pidupäeval kandmiseks.

Hõbekõrvarõngad on prooviga 925 (ingl. keeles sterling silver), mis on põhiline sulam hõbedast ehete valmistamisel. Sarnaselt kullale markeerib proovi number puhta hõbeda sisaldust ja seda on siis 92,5%. Parema tugevuse saavutamiseks lisatakse ülejäänud 7,5% ulatuses teisi metalle.

Kullaga kaetud hõbekõrvarõngad on kombinatsioon hõbedast ja kullast. Kõrvarõngad on valmistatud 925 prooviga hõbedast, mis on kaetud õhukese 18K või 24K kulla kihiga. 18K ja 24K tähendab vastavalt 18-karaadist ja 24-karaadist kulda, mis on teisisõnu on kuld prooviga vastavalt 750 ja 999,9 (ingl. keeles fine gold). Õhuke kulla kiht annab ehetele kuldse ilme ja  kaitseb kõrvarõngaid ühtlasi tuhmumise eest.

Hõbekõrvarõngad võivad olla samuti kaunistatud erinevate kividega, mis muudavad need veelgi atraktiivsemaks.

Kõrvarõngaste kinnitused

Liblikkinnitus on laialtlevinud kõrvarõngaste kinnitusviis, mida kasutataks enamasti kõrvapealsete kõrvarõngaste puhul aga ka kergemate ja väiksemate rippuvate kõrvarõngaste puhul. Liblikkinnituse puhul fikseeritakse kõrvast läbiminev osa liblika taolise kinnitusega.

Inglise lukk-kinnitus on samuti väga laialtlevinud kinnitusviis, mis valdavalt on kasutusel raskemate kõrvarõngaste puhul. Antud kinnitusviisi puhul fikseeritakse klõpsuga omavahel läbi kõrva minev ehk pealmine osa ja kõrvarõnga tagumine osa.

Rõngaskinnitus on kasutusel, nagu nimigi ütleb, rõngaskõrvarõngastel

Eraldi kinnitamist ei vaja konksuga kõrvarõngad, mille konksutaoline metallosa lihtsalt kõrvast läbi pistetakse ja samuti kettkõrvarõngad, mis lihtalt rippuma jäävad.

Kuidas valida endale ideaalsed kõrvarõngad?

Ideaalsed kõrvarõngad on eelkõige need, mis Sulle endale meeldivad ja mida kandes tunned ennast hästi. Loomulikult saab valikut tehes arvesse võtta ka näokuju, soengut, outfit’i ja sündmust, kus kõrvarõngaid kanda plaanid.

Ovaalse näokujuga sobivad suurepäraselt kõik kõrvarõngad ja valiku tegemine on sealt tulenevalt kõige lihtsam.

Ümara näokuju puhul on soovituslik valida rippuvad kõrvarõngad või kettkõrvarõngad, mis nägu visuaalselt pikendavad.

Südamekujulise näokuju (avar otsaesine ja alt kitsenev lõuajoon) puhul on heaks valikuks kõrvarõngad, mille ülaosa on kitsam ja alaosa laiem. Näiteks tilgakujulised ja teised altpool massiivsemad kõrvarõngad.

Kandilise näokuju (tugevam lõuajoon) puhul tasub valida ümarate ja voolavate vormidega kõrvarõngad olenemata kõrvarõnga mõõtudest.

Teemandikujulise näokuju (kitsam otsaesine ja lõuajoon, silmade osa laiem) puhul tasub proovida eelkõige ruudu- või kolmurgakujulist disaini.

Igapäevseks kandmiseks sobivad tagasihoidlikumad, väiksemad ja mugavamad kõrvarõngad ning pidulikeks puhkudeks või tähtpäevadeks elegantsemad ja silmatorkavamad kõrvarõngad.

Kokkuvõttes, soovitame Sul valida kõrvarõngad, mida kandes Sinu silmad säraksid ja tunned ennast enesekindlana.

Miks osta kõrvarõngad Kaunis butiigist?

Kaunis butiik on ilupood aastast 2007 ja meil on aastatega tekkinud hea ülevaade, missugused ilutooted kliente kõige enam kõnetavad, samuti võtame tootevalikul arvesse viimaseid moetrende. Seda kõike ikka selleks, et pakkuda Sulle parimat.

Kaunis butiigist leiavad sobivad ilutooted endale kõik pereliikmed – naised, mehed ja lapsed.

Mõnusaid ostuelamusi!

    Sul on toodete kohta lisaküsimusi? Võta meiega ühendust, aitame meeleldi!
    Evelin Keel
    klienditeenindaja
    Aitan Sul orienteeruda ilumaailmas ja Kaunis butiigis tootevaliku tegemisel.
    +372 51 911 587