Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 3-4 tööpäevaga

Kaup kätte 3-4 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 3-4 tööpäevaga

Kaup kätte 3-4 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 3-4 tööpäevaga

Kaup kätte 1-3 tööpäevaga

Kaup kätte 3-4 tööpäevaga

Kuldehted

Kuldehted on tihtilugu esimene asi, mis enamikel täiskasvanutel kullaga seostub. Koolilastel võib seevastu esimese asjana silme ette tulla sümbol “Au”, mis antud keemilist elementi iseloomustab. Ja investorite silme ette tulevad esimese asjana tõenäoliselt kullakangid kas siis füüsilisel või virtuaalsel kujul. Kindel on see, et tegemist on ühe tuntuima väärismetalliga, mis on läbi aegade olnud kõrgelt hinnas.

Meie jaoks samastub kuld kahtlemata kuldehetega ja sealjuures kõige kaunimate kuldehetega 😊 Oleme tootevalikusse valinud kõige erilisemad ja ilusamad kuldehted ning valik ajas aina täieneb. Meie tootevalikust leiab elegantsed kuldkõrvarõngad, kuldsõrmused, kuldripatsid, kuldkaelakeed, kuldkaelaketid ja kuldkäeketid.

Kuldehted igaks sündmuseks

Kullast ehted on mitmekülgsed ja ajatud ning sobivad erinevateks olukordadeks ja sündmusteks.

Kuldehted on ideaalne valik erinevateks pidulikeks sündmusteks nagu näiteks pulmad, aastapäevad, sünnipäevad või kasvõi galaõhtud. Kullast ehted lisavad sära ja elegantsi ning aitavad muuta erilised hetked veelgi meeldejäävamaks. Loomulikult sobivad kuldehted suurepäraselt ka igapäevaseks kandmiseks, lisades stiili igapäevasele outfit’ile.

Kuldehted on alati olnud populaarne kingivalik kuna sobivad erinevateks sündmusteks nagu sünnipäevad, sõbrapäevad, emadepäevad, jõulud jne. Sellised kingitused näitavad tähelepanu ja hoolt kingisaaja suhtes.

Kullast ehted võivad olla ka tore viis tähistada erinevaid saavutusi ja verstaposte elus nagu kooli lõpetamine, tõus ametiredelil või mõni muu isiklik saavutus.

Aga tihtilugu pole kuldehete ostmiseks üldse suuremat põhjust vaja, kuldehted sobivad suurepäraselt lihtsalt oma enesetunde tõstmiseks. Kandes ilusaid kuldehteid, tunneb igaüks ennast kahtlemata enesekindlamana ja õnnelikumana.

Kuldehete kullasisaldus

Mida suurem on kulla sisaldus ehtes, seda väärtuslikum mõistagi ehe on. Kuna kuld on liialt pehme väärismetall puhtal kujul ehetes kasutamiseks, siis lisatakse kullale juurde teisi metalle, mis annavad ehetele vajaliku tugevuse.

Kulla sisaldust kuldehetes mõõdetakse karaatides (tähis K) ja mida kõrgem on karaadi number, seda kõrgem on kulla sisaldus ehtes. Samuti on väga laialt levinud protsendipõhine märgistus, mis viitab konkreetselt kullasisalduse protsendile.

375 kuld ehk 9K kuld sisaldab puhast kulda 37,5%, olles väikseim protsent, mida kuldehetes kasutatakse.

585 kuld ehk 14K kuld sisaldab puhast kulda 58,5%. See on ühtlasi kõige enimesinev kullasisaldus kuldehete puhul ja selle markeeringuga kuldehteid ostetakse ühtlasi enim.

750 kuld ehk 18K kuld sisaldab puhast kulda suisa 75%, mis tulenevalt suuremale kullasisaldusele on need kuldehted mõnevõrra kallimad.

999.9 kuld ehk 24K kuld sisaldab pea 100% puhast kulda, kuid sellise kullasisaldusega ehted igapäevaseks kandmiseks ei sobib kuna on liiga õrnad ja painduvad. Üldjuhul on puhtast kullast ehted seotud pigem investeerimise või kunstilise väljendusega.

Kuldehete sulam

Kuldehted võivad olla erineva värvitooniga ja see tuleneb sellest, milliste metallidega seda parasjagu kombineeritud on.

Punase kulla puhul lisatakse kullale natukene vaske, mis annab sellele erksama ja soojema värvitooni. Punane kuld on elegantne ja silmapaistev, eristudes teistest kullasulamitest oma ainulaadse värvitooni poolest. Selle soojad värvid võimaldavad valmistada erilisi ja romantilisi ehteid.

Valge kulla puhul on kuld segatud pallaadiumiga, mis on välimuselt hõbevalge intensiivse läikega väärismetall. Alternatiivne meetod kullasulamile valge värvuse saamiseks on selle katmine roodiumiga, kuid sellisel juhul ei nimetada seda enam valgeks kullaks. Valge kuld on stiilne ja klassikaline valik ning sobib hästi igapäevaste ja pidulike ehete valmistamiseks.

Kollane kuld on kõige traditsioonilisema kullasisaldusega sulam. See on ajatu ja ikooniline, tuues esile kulla loomuliku sära ja selle soojad toonid. Kollane kuld on väga mitmekülgne ja sobib hästit erinevat stiili ehete valmistamiseks.

Kuldehted on investeering

Kuld on väärismetall, mille omadused on igavesed ja mille väärtus ei kahane. Pigem vastupidi, kulla väärtus aja jooksul kasvab, mis teeb kuldehetest suurepärase investeerimistoote. Kulla ressursid on piiratud, seda kaevandatakse järjest vähem ja kaevanduskulud aina kasvavad. Erinevalt paberrahast ei saa seda juurde trükkida, mis tähendab aasta aastalt väiksemaid kullavarusid.

Kulda investeerimiseks ei pea tingimata kullakange soetama, oluliselt põnevam on investeerida ilusatesse kuldehetesse, millel on lisaks investeeringule ka praktiline väärtus. Kuldehted moeaksessuaaridena võimaldavad meil kaunid ja säravad olla ning samaaegselt investeeringust rõõmu tunda.

Kullatud ehted ei ole kuldehted!

Kindlasti tasub meeles pidada, et kullatud ehted ei ole kuldehted, need on kombinatsioon kullast ja muust soodsamast metallist, näiteks hõbedast. Kullatud ehete puhul on ehted kaetud õhukese kulla kihiga, enamasti kas 18K või 24K kullaga. Kullatud ehted on taskukohasemad kui puhtast kullast ehted, kuid pakuvad siiski väliselt sarnast sära ja ilu. Kui soovid nautida kulla elegantsi soodsama hinnaga, siis kullatud ehted sobivad selleks hästi.

Kuldehete hooldamine

Kuldehete õige hoidmine ja hooldamine aitab tagada nende sära ja pikaajalise kestvuse.

Kindlasti tasuks vältida kokkupuudet erinevate kemikaalidega nagu puhastusvahendid, parfüümid, kosmeetikatooted, alkohol. Need võivad kahjustada kulla sära ja põhjustada tuhmumist.

Kodutöid või füüsilisi töid tehes on mõistlik kuldehted eemaldada kuna need võivad saada kriimustada või kahjustada. Sama kehtib ka treeningute puhul, kus lisaks kriimustuste ohule võib kuldehete seisundit mõjutada ka kokkupuude higiga. Üldiselt soovitatakse enne magamaminekut samuti ehted ära võtta.

Veekeskusetes ja basseinides on soovituslik kuldehted eemaldada kuna kloorivesi võib ehteid kahjustada.

Kuldehteid võiks võimalusel eemal hoida otsese päikesevalguse käest ja niiskusest, ehted on otstarbekas panna kas ehtekarpi või pehmest kangast kotti, mis neid väliste mõjude eest kaitseb.

Kuldehteid võib vajadusel puhastada pehme lapiga, samuti on olemas erinevaid spetsiaalseid puhastusvahendeid, millega saab taastada ehete välimust ja sära.

Miks osta kuldehted Kaunis butiigist?

Kaunis butiik on ilupood aastast 2007 ja meil on aastatega tekkinud väga hea ülevaade, missugused ilutooted sh kuldehted kliente kõige enam kõnetavad, samuti võtame tootevalikul arvesse viimaseid moetrende. Seda kõike ikka selleks, et pakkuda Sulle parimat.

Kaunis butiigist leiavad sobivad ilutooted endale kõik pereliikmed – naised, mehed ja lapsed.

Mõnusaid ostuelamusi!

  Sul on toodete kohta lisaküsimusi? Võta meiega ühendust, aitame meeleldi!
  Evelin Keel
  klienditeenindaja
  Aitan Sul orienteeruda ilumaailmas ja Kaunis butiigis tootevaliku tegemisel.
  +372 51 911 587
  Meie veebileht kasutab küpsiseid, mis muudavad meie veebilehe kasutamise meeldivaks kogemuseks. Jätkates nõustud küpsiste kasutamisega. Lisateavet leiad meie privaatsustingimustest.